• rozwiń
  • WIG20 2184.47 +0.23%
  • WIG30 2477.09 +0.24%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:08

Dostosuj

Rada BFG dostanie pieniądze po nowemu

Rada BFG dostanie pieniądze po nowemu
Foto: TVN24 Foto: Wynagrodzenie członków Rady BFG będzie stałe

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, wprowadzający nowy sposób wynagradzania członków Rady BFG. Zamiast wynagrodzeń za udział w posiedzeniach mają oni otrzymywać wynagrodzenie miesięczne.

Zgodnie z projektem, wynagrodzenie ma się składać z części stałej - za wykonywanie pracy na rzecz Funduszu i ponoszenie odpowiedzialność za jej funkcjonowanie, oraz zmiennej - uwzględniającej udział w posiedzeniach Rady, pełnioną funkcję i zakres zadań. "Oznacza to, że w przypadku nieobecności na posiedzeniu osoby wchodzącej w skład Rady BFG, zostanie jej wypłacona jedynie stała część wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Projekt przewiduje również, że minister finansów - po zasięgnięciu opinii prezesa NBP i przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - określi swoim rozporządzeniem maksymalną wysokość miesięcznego wynagrodzenia osób wchodzących w skład Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Minister finansów ma trzech przedstawicieli w Radzie Funduszu, dwóch - Narodowy Bank Polski, jednego - Komisja Nadzoru Finansowego, a pozostałych dwóch - Związek Banków Polskich.

BFG to instytucja gwarantująca depozyty polskich banków. Fundusz podejmuje działania pomocowe w stosunku do banków zagrożonych upadłością poprzez udzielanie im krótkoterminowych pożyczek.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane