• rozwiń
  • WIG20 2177.84 -0.76%
  • WIG30 2471.76 -0.73%
  • WIG 57530.77 -0.85%
  • sWIG80 11620.11 -0.07%
  • mWIG40 3709.79 -1.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:02

Dostosuj

PZU zamyka swoje placówki w Kijowie

PZU zamyka swoje placówki w Kijowie
Foto: Wikipedia/ TVN24 Foto: PZU zamyka swoje oddziały w Kijowie

PZU zamyka swoje oddziały w Kijowie. Rzecznik spółki-matki poinformował na Twitterze, że decyzję podjęto "na wszelki wypadek, ze względów bezpieczeństwa". Wczoraj taka samą decyzję podjął bank PKO BP, który zdecydował o zamknięciu oddziałów Kredobanku.

- PZU Ukraina zamyka biura na Szota Rustaweli (w centrum) i na Padole w Kijowie. Na wszelki wypadek, ze względów bezpieczeństwa - napisał na Twitterze Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU. Kierownictwo grupy ubezpieczeniowej podjęło taka decyzję w związku z zaostrzająca się sytuacją w ukraińskiej stolicy.

PKO BP już zamknęło

Niektóre banki zdecydowało się zamknąć część swoich oddziałów na Ukrainie, w tym bank należący do PKO BP. - Podjęliśmy decyzję, mam na myśli nasz bank zależny na Ukrainie Kredobank, o zamknięciu kilku oddziałów w Kijowie, które są zlokalizowane najbliżej miejsc dramatycznych wydarzeń - mówił w TVN24 Biznes i Świat Paweł Borys, dyrektor zarządzający PKO BP. Nieczynne są również placówki banku we Lwowie, a dom maklerski XTB zamknął przedstawicielstwo w Kijowie.

Majdan w ogniu

Centrum Kijowa stało się strefą niemal wojny. Nad ranem wybuchły gwałtowne walki. Padają strzały. Milicja wycofała się z okolic Majdanu, ale w okolicach placu dochodzi do walk. Opozycja twierdzi, że władza złamała zawarty uprzednio rozejm, ogłoszony kilkanaście godzin wcześniej. MSW twierdzi, że snajper ostrzelał funkcjonariuszy, raniąc 27.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane