• rozwiń
  • WIG20 2153.98 +0.25%
  • WIG30 2438.83 +0.29%
  • WIG 56718.87 +0.13%
  • sWIG80 11454.58 -0.20%
  • mWIG40 3612.26 -0.03%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:36

Dostosuj

PZU też wypłaci dywidendę?

PZU też wypłaci dywidendę?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zdzisław Gawlik o dywidendzie PZU

Kolejna spółka skarbu państwa może podzielić się zyskiem. - Gdyby resort skarbu porozumiał się z Eureko w kwestii PZU, część kapitału zapasowego spółki mogłaby zostać wypłacona w formie dywidendy - powiedział w TVN CNBC wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

Gawlik powiedział, że liczy, iż do końca czerwca uda się uzgodnić z Eureko sporne kwestie. Ale kwestia ugody może być dyskutowana również po tym terminie.

Holenderski ubezpieczyciel zarzuca polskiemu rządowi, że ten ni chce kończyć prywatyzacji PZU. Spór w tej sprawie toczy się już od wielu lat. Ostatnio jednak pojawiła się szansa na jego zakończenie. A to, jak mówi wiceminister, mogłoby pociągnąć za sobą wypłatę dywidendy. Ubezpieczyciel, którego ponad 55 proc. akcji ma skarb państwa zarobił w ubiegłym roku 2,3 mld zł.

Sprawa się waży

- Pewne nadwyżki PZU posiada. Gdyby spór pomiędzy akcjonariuszami został rozwiązany, to nie ulega wątpliwości, że wtedy jakaś część tego kapitału mogłaby zostać wykorzystana na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy - powiedział Gawlik.

Jakie byłyby to kwoty? - Za wcześnie mówić. Ten kapitał, który może być użyty do tego, by podzielić go pomiędzy akcjonariuszy, jest nawet elementem dyskusji wokół warunków ugody - dodał wiceminister.

Pod koniec maja Gawlik informował PAP, że resort skarbu wnioskował, by w porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy PZU SA znalazł się punkt dotyczący wypłaty dywidendy. WZA zaplanowano na 30 czerwca.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane