• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PZU jednak wypłaci "Chopinowi"

PZU jednak wypłaci "Chopinowi"
Foto: TVN24 Foto: PZU jednak wypłaci "Chopinowi"

PZU podjął decyzję o wypłacie odszkodowania za zniszczony żaglowiec "Fryderyk Chopin". PZU i armator, czyli Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, nie ujawniają wysokości wypłaconego odszkodowania zasłaniając się tajemnicą handlową. Zdaniem armatora "jest ono adekwatne do wysokości szkody".

Przedstawiciele PZU tłumaczyli podczas konferencji prasowej, że "na tę decyzję wpłynęło ujawnienie nowych okoliczności związanych z wypadkiem".

"Nowe informacje i ekspertyzy"

Dyrektor Grupy PZU ds. likwidacji szkód i świadczeń Tomasz Tarkowski powiedział, że ubezpieczyciel pozyskał ze źródeł zewnętrznych i od armatora, czyli Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, nowe informacje i ekspertyzy, których nie miał, gdy w grudniu 2010 r. informował o decyzji odmowy wypłaty odszkodowania. - Informacje te nie przesądzają w naszej opinii bezwzględnie o naszej odpowiedzialności, ale postanowiliśmy rozstrzygnąć tę sprawę na korzyść ubezpieczonego - wyjaśnił.

Wysokość odszkodowania "adekwatna do szkód"

Ani PZU, ani armator żaglowca, nie chcą ujawnić wysokości wypłaconego odszkodowania, zasłaniając się tajemnicą handlową. Kanclerz EWSPiA Dariusz Czajka powiedział tylko, że "wysokość odszkodowania jest adekwatna do wysokości szkody". Według niego chodzi nie tylko o naprawę żaglowca, ale też o koszt holowników, które doprowadziły uszkodzony statek do portu. Dodał, że naprawa uszkodzonego w ubiegłym roku żaglowca będzie kosztować 260 tys. funtów, a opłacenie holowników to kilkadziesiąt tysięcy funtów.

Chopin stracił oba maszty

Pod koniec października "Fryderyk Chopin" stracił oba maszty podczas sztormu w odległości ok. 160 km na południowy zachód od wysp Scilly na Atlantyku i został odholowany do Falmouth. 36 gimnazjalistów musiało przerwać rejs w ramach "Szkoły pod żaglami" na Karaiby i wróciło autokarami do kraju

ant/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane