• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja. Wojsko

Putin: trzeba zastąpić zachodnie części rosyjskimi. Sankcje szansą dla przemysłu zbrojeniowego?

Putin: trzeba zastąpić zachodnie części rosyjskimi. Sankcje szansą dla przemysłu zbrojeniowego?
Foto: mil.ru Foto: Rosyjskie wojsko modernizuje między innymi rakiety balistyczne

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że konieczne jest pełne dotrzymanie terminów i wielkości dostaw broni dla sił zbrojnych do roku 2020. Podkreślił, że zakłady przemysłu zbrojeniowego powinny przystąpić do zastąpienia importowanych komponentów.

Za główne zadanie prezydent Putin na naradzie w sprawie rozwoju sił zbrojnych uznał zapewnienie wysokiej jakości wyrobów, która powinna przewyższać jakość produkcji zagranicznej.

Rada Putina

Sankcje nałożone przez UE i USA na Rosję w związku z jej działaniami na Ukrainie zakładają m.in. ograniczenie dostępu do kapitału dużym rosyjskim firmom naftowym i zbrojeniowym.

Planowane dostawy dla armii powinny być zrealizowane bez wszelkiego odwoływania się do okoliczności - uważa prezydent Putin. Zażądał od zakładów przemysłu zbrojeniowego zagwarantowania wysokiej jakości nowych opracowań. - Wiele z tego, co importujemy, dawno już moralnie się zestarzało. Mamy obiektywną możliwość wykonać krok z wyprzedzeniem - wyraził przekonanie Putin.

Przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony Anatolij Gulajew powiedział w czwartek, że jego resort przywiązuje pierwszorzędne znaczenie do kwestii zastąpienia importu.

Idą "na swoje"

Agencja RIA-Nowosti przypomina, że gdy w tym roku USA i UE wprowadziły sankcje wobec wielu rosyjskich przedsiębiorstw przemysłu obronnego i pod znakiem zapytania stanął zakup helikopterowców (typu Mistral) od Francji oraz ustała współpraca w zbrojeniówce z Ukrainą, Rosja wzięła kurs na zastępowanie importu w tej dziedzinie.

W roku 2008 zainicjowano reformę wojskową, której kluczowym punktem stało się kompleksowe przezbrojenie armii i floty Federacji Rosyjskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane