• rozwiń
  • WIG20 2340.49 +1.01%
  • WIG30 2693.56 +0.99%
  • WIG 60463.21 +1.02%
  • sWIG80 11680.91 +0.21%
  • mWIG40 4111.29 +0.89%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:02

Dostosuj

Putin odkręca kurek Czechom

Putin odkręca kurek Czechom
Foto: PAP/EPA Foto: Premier Putin obiecuje Czechom pełne dostawy ropy

Zbadanie zakłóceń w dostawach ropy do Czech i zagwarantowanie pełnych dostaw surowca do tego kraju zarządził premier Rosji Władimir Putin - informują rosyjskie media.

Według tych doniesień, na posiedzeniu prezydium rządu Władimir Putin wysłuchał informacji swego zastępcy Igora Sieczina o zakłóceniach w dostawach rosyjskich nośników energii do Republiki Czeskiej.

Moskwa karci Pragę za tarczę?

W sobotę 12 lipca czeskie media powiadomiły, że Rosja znacznie ograniczyła dostawy ropy naftowej do Czech, nie podając powodów. Pojawiły się spekulacje, że może to być "zemsta" Moskwy za zgodę Pragi na amerykańską tarczę antyrakietową. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Rosja pogłoski zdementowała, mówiąc, że ograniczenie dostaw ropy naftowej do Czech było spowodowane przez "problem natury technicznej".

Putin: Winni ograniczeniom są pośrednicy

Premier Putin powiedział teraz, że zakłócenia nie były związane bezpośrednio z rosyjskimi dostawcami. Sieczin winą za obniżenie dostaw obarczył firmy pośredniczące w dostawach.

Jeden z głównych dostawców ropy z Rosji do Czech, rosyjska firma Tatnieft, poinformowała w połowie lipca, że zmniejszyła dostawy surowca do Czech, gdyż przekierowała część dostaw do Turcji, gdzie może uzyskać lepszą cenę.

kdj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane