• rozwiń

Temat: G20

Putin na szczycie G20. Jest oficjalne potwierdzenie

Foto: PAP/EPA Foto: Putin pojawi się na szczycie G20

Władze Australii potwierdziły, że prezydent Rosji Władimir Putin weźmie udział w listopadowym szczycie grupy G20 w australijskim Brisbane, mimo napięć między Rosją a Zachodem w związku z konfliktem na Ukrainie.

- Rozmawiałem wczoraj z ministrem finansów Rosji i potwierdził on, że prezydent Putin przyjedzie na szczyt do Brisbane - powiedział w niedzielę rano czasu lokalnego minister skarbu Australii Joe Hockey.Na początku września władze Australii sygnalizowały możliwość cofnięcia zaproszenia dla Putina na szczyt ze względu na negatywną rolę, jaką Rosja odgrywa w konflikcie na Ukrainie.

Później jednak minister Hockey oświadczył, że wśród 20 członków G20 przeważyła opinia, iż należy pozostawić drzwi otwarte dla kontaktów z Rosją.

G20 jest nieformalną grupą bogatych państw. Należą do niej m.in. USA, Japonia, Chiny, Indie i Brazylia oraz największe gospodarki europejskie.

Początkowo G20 skupiała ministrów finansów i szefów banków centralnych tych krajów. Od roku 2008 odbywają się też spotkania na szczycie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane