• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Puszkin znów z Big Mackiem. McDonald's otwiera swoje drzwi w Moskwie

Puszkin znów z Big Mackiem. McDonald's otwiera swoje drzwi w Moskwie
Foto: flickr.com/Fran Urbano/(CC BY 2.0) Foto: McDonald's ma w 85 miastach Rosji łącznie ponad 400 lokali

Zamknięta latem po kontrolach sanitarnych restauracja McDonald's na placu Aleksandra Puszkina w Moskwie wznowiła w środę pracę - podało radio Echo Moskwy. Zapowiedziano też ponowne otwarcie dwóch innych lokali w stolicy - na Placu Maneżowym i Prospekcie Mira.

Latem tego roku rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor ogłosiła, że w szeregu restauracji McDonald's wykryła naruszenie norm sanitarnych. W wyniki inspekcji czasowo zamknięto kilkanaście barów, z czego trzy w Moskwie.

Pierwszy McDonald's

Zamknięto między innymi właśnie lokal na placu Puszkina, działający od 1989 roku. Była to pierwsza otwarta w Rosji restauracja tej amerykańskiej sieci i największa w Europie.

Kontrole w większości uznane zostały przez prasę rosyjską za symboliczne retorsje wobec Zachodu za sankcje nałożone na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim.

Będą kolejne

Z kolei rosyjska agencja TASS podkreśla w środę, że McDonald's zapewnił, iż usunął większość uchybień zarzucanych mu przez Rospotriebnadzor. Restauracja na ulicy Prospekt Mira ma wznowić pracę jeszcze w listopadzie, a bar na Placu Maneżowym - w styczniu 2015 roku.

Jak podaje Echo Moskwy, urzędnicy rosyjscy nadal zapewniają, że liczne inspekcje w restauracjach McDonalds w całej Rosji nie mają żadnego podtekstu politycznego. McDonald's ma w 85 miastach Rosji łącznie ponad 400 lokali - podaje TASS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane