• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Puste słowa Unii o kryzysie

Jest wspólna deklaracja państw Unii Europejskiej w sprawie zażegnania światowego kryzysu bankowego. - Wszystkie europejskie rządy mówią razem europejskim obywatelom, że są zjednoczone, solidarne i zdeterminowane - oświadczył w poniedziałek prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Jednak konkretnych rozwiązań brak.

Deklaracja 27 państw członkowskich Unii nie zawiera nowych postanowień. Ma jedynie zmienić wizerunek Unii Europejskiej, która spotkała się z zarzutem nieskoordynowanych działań w obliczu kryzysu. Próba uspokojenia rynków nastąpiła, kiedy główne indeksy giełd w Londynie, Paryżu i Frankfurcie spadały o ponad 8 proc. (Merkel: chcemy chronić cały system bankowy)

"Koordynacja jest konieczna"

- Wszyscy przywódcy Unii Europejskiej oświadczają, że każdy z nich podejmie wszystkie konieczne kroki, by zapewnić stabilność systemu finansowego, czy to przez zastrzyk gotówki z banków centralnych, czy to przez środki ukierunkowane na poszczególne banki czy to przez wzmocnione ramy prawne ochrony depozytów - przedstawił wspólne stanowisko Unii Europejskiej prezydent Francji Nicolas Sarkozy podczas uroczystego wystąpienia w Pałacu Elizejskim.
- Europejscy przywódcy stwierdzają konieczność koordynacji i bliskiej współpracy - nawiązał Sarkozy do dokumentu sygnowanego przez 27 przedstawicieli państw członkowskich. CZYTAJ WIĘCEJ

Wcześniej spotkanie w Luksemburgu

W przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt w Brukseli, podczas którego prezydenci i premierzy państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o sposobach zażegnania kryzysu finansowego. Z tym samym problemem zmierzą się wcześniej, bo już we wtorek, ministrowie finansów 27 państw członkowskich Unii. Spotkanie odbędzie się w Luksemburgu.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane