• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Puste bankomaty. Francuzom zabraknie gotówki?

Puste bankomaty. Francuzom zabraknie gotówki?
Foto: TVN24\Archiwum Foto: Idziesz na zakupy, nie masz gotówki, idziesz do bankomatu, a tam... pustki

Co robisz, jak nie masz gotówki? Idziesz do bankomatu. A co jeśli i ten nie działa?.. Z takimi problemami będą musieli uporać się Francuzi. W najgorętszym zakupowym okresie, tuż przed Świętami, pracownicy obsługujący bankomaty rozpoczną strajk. I przestaną dowozić gotówkę do maszyn...

Sześć związków zawodowych zrzeszających konwojentów gotówki wezwało do strajku ponad tysiąc pracowników, którzy na codzień uzupełniają pieniądze w bankomatach - donosi TVN CNBC Biznes, powołując się na francuską gazetę "Le Parisien".

Konwojenci planują strajk, ponieważ - z uwagi na wyjątkowo niebezpieczną pracę - chcą wywalczyć wyższe premie od ryzyka zawodowego. Według "Le Parisien", tylko od początku tego roku doszło do ponad 50 napadów na pracowników dostarczających pieniądze do bankomatów.

Duże ryzyko zawodowe

Obecne premia od ryzyka zawodowego wynosi 110 euro miesięcznie. Pracownicy ochrony uważają, że to mało i oczekują przynajmniej dwukrotnej podwyżki. Związkowcy zaplanowali strajk na 21 grudnia, czyli najbardziej gorący, przedświąteczny okres. W sezonie świątecznym bankomaty w centrum Paryża są całkowicie opróżniane przez klientów średnio co kilka godzin.

Być może strajku uda się jeszcze uniknąć. To czy do niego dojdzie, zależy od postępu negocjacji z właścicielami firm przewożących gotówkę.

ktu/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane