• rozwiń
  • WIG20 2336.00 +0.81%
  • WIG30 2688.32 +0.80%
  • WIG 60358.70 +0.85%
  • sWIG80 11693.62 +0.32%
  • mWIG40 4111.27 +0.89%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:21

Dostosuj

Pustawo w e-sklepach

Pustawo w e-sklepach
Foto: sxc.hu Foto: Po świętach handel w sieci zwalnia

Podczas gdy obniżki cen w tradycyjnych sklepach i centrach handlowych wchodzą w końcowy i najgorętszy okres i sięgają nawet 70 proc., to w internecie spada liczba klientów - podaje na swoich stronach "Rzeczpospolita" powołując się na badania porównywarki cenowej nokaut.pl. Wynika to z faktu, że e-sklepu niemal nie organizują wyprzedaży.

Z badania Nokaut.pl wynika, że w sieci wyprzedaże organizuje jedynie ok 20 proc. sklepów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta: Niskie ceny mamy przez cały rok - twierdzą właściciele polskich e-sklepów.

Inaczej jest na Zachodzie. Tam przeceny w internecie bywają bardzo atrakcyjne, sięgają bowiem nawet ponad 50 proc., ale dotyczy to jedynie ok 4 proc. sklepów. W większości wynoszą one do 15 proc.

Zdarzają się także obniżki nawet do 70 proc., ale dotyczą w większości przypadków mało atrakcyjnego asortymentu, m.in. pokrowców na komórki, drobnych akcesoriów itp. Sprzęt elektroniczny jak telewizory czy zestawy kina domowego bardzo rzadko przeceniony jest o więcej niż 15 proc. Jak prognozuje Nokaut.pl, także w polskim e- commerce przyjdzie czas na posezonowe wyprzedaże.

- Wraz ze wzrostem sprzedaży i koniecznością trzymania zapasów w naturalny sposób wzrośnie skłonność sklepów internetowych do organizowania wyprzedaży - tłumaczy Tomasz Maj, eCommerce Director z Nokaut.pl.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane