• rozwiń

Puma wyskoczy z pudełka

Puma wyskoczy z pudełka
Foto: sxc.hu Foto: Puma będzie "eko-pakowana"

Producent sprzętu sportowego Puma zacznie od przyszłego roku pakować swoje buty w przyjazne środowisku torby. Po to, by zredukować emisję dwutlenku węgla. Firma podała, że zacznie pakować swoje buty w ekologiczne torby od połowy przyszłego roku, dzięki czemu zaoszczędzi 8,5 tys. ton papieru – tyle ile waży... 1,4 tys. dorosłych słoni.

Prezes Pumy, Jochen Zeitz, powiedział Reuterowi, że firma nie zaoszczędzi na pieniędzy na nowych opakowaniach.

- Na początku nie spodziewamy się redukcji kosztów. W krótkim terminie może to mieć nawet negatywny wpływ. Jednak w dłuższej perspektywie będą oszczędności - powiedział. - Odpowiedzialność ekologiczna jest absolutnie niezbędna biorąc pod uwagę sytuację naszej planet, a my, firmy, spóźniliśmy się z wzięciem jej na siebie - powiedział Zeitz.

"Przyłączcie się"

Odsyłając na śmietnik tradycyjne opakowania Puma wyprzedziła w ekologicznym zapale nawet rządy. - Nie możemy czekać na rządy. Firmy muszą wskazywać kierunek, a my chcemy być wśród liderów - mówił szef Pumy. Powiedział, że ma nadzieję iż inne firmy pójdą w ślady jego firmy.

- Zmieniając od dołu sposób pakowania i dystrybucji, mamy nadzieję, że nasze nowe wzornictwo i całościowe rozwiązanie zachęcą inne firmy handlowe do pójścia w nasze ślady - dodał projektant przemysłowy Yves Behar, który stworzył projekt.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane