• rozwiń

Pudelek nie zaszczeka na giełdzie

Pudelek nie zaszczeka na giełdzie
Foto: pudelek.pl Foto: Pudel siad

Grupa o2 SA, zarządzająca m.in. serwisami o2.pl, pudelek.pl czy wrzuta.pl postanowiła wstrzymać się z wejściem na giełdę. O decyzji spółka poinformowała w piątek.

"Oferta publiczna Grupy o2 SA została odwołana z powodu niesatysfakcjonującego popytu, przy akceptowalnej dla spółki cenie, wynikającego z niekorzystnej sytuacji na rynkach finansowych" - głosi komunikat.

"Zarząd spółki nie wyklucza przeprowadzenia oferty publicznej w przyszłości" - podkreśliła firma.
W ofercie publicznej spółka o2 chciała pozyskać 40 milionów złotych.

70 serwisów w spółce

Historia o2 sięga 1999 r., kiedy to trzech studentów Szkoły Głównej Handlowej - Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota - założyło bezpłatną usługę poczty internetowej go2.pl, udostępniając użytkownikom sporą, jak na te czasy, pojemność skrzynek - 20 MB (obecnie 20 GB). Wkrótce nazwa została skrócona do prostszego o2.pl, a usługę pocztową obudowano portalem internetowym, skupiającym się przede wszystkim na rozrywce.

Obecnie grupa nadal oferuje usługę bezpłatnej poczty, a dodatkowo jest w posiadaniu około 70 serwisów informacyjno-rozrywkowych. Część z nich wydawanych jest przez należące do grupy spółki z o.o.  FREE4FRESH (wrzuta.pl) czy http (pudelek.pl). Grupa o2 SA posiada również 78,3 proc. udziałów w Social Hackers sp. z o.o. (wydawca serwisu fejs.pl) oraz 30 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki - Socializer SA (agencja zajmująca się usługami w mediach społecznościowych).

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane