• rozwiń

Puchną teczki zamówień niemieckich firm

Niemiecka gospodarka odzyskuje pewność siebie: zamówienia otrzymane przez tamtejszy przemysł w kwietniu były o 2,8 procent wyższe niż w marcu. Siłą napędową były zamówienia krajowe (wzrost o 2,9 proc.), ale i zagranica pożądała niemieckich towarów (wzrost o 2,8 proc.)

Dane przedstawiło niemieckie ministerstwo gospodarki, korygując jednocześnie dane za marzec: okazały się one o 5,1 procent wyższe niż w lutym 2010. Kwietniowe zamówienia okazały się jednocześnie o ponad 1/4 (26,2 proc.) wyższe niż rok temu.

Wielkość kwietniowych zamówień wzrosła szczególnie u producentów materiałów i półproduktów do dalszego przerobu - aż o 4,2 procent. Producenci dóbr inwestycyjnych mogli się cieszyć wzrostem jedynie o 2,2 procent. Natomiast zamówienia na towary konsumpcyjne wzrosły jedynie o 1,2 proc. w porównaniu z marcem 2010.

Podane przez resort gospodarki dane stanowią spore zaskoczenie: analitycy spodziewali się w kwietniu zamówienia w ujęciu miesięcznym spadną o 0,4 proc.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane