• rozwiń

Przywódcy G8 spotkają się w Alpach

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Spotkanie przywódców państw G8, ośmiu najbardziej wpływowych krajów świata, którego gospodarzem będą Niemcy, odbędzie się w 2015 roku w zamku Elmau w bawarskich Alpach - poinformowała w czwartek kanclerz Angela Merkel.

Głównymi tematami spotkania na szczycie w lecie 2015 roku będą ochrona klimatu i działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych, szczególnie w dziedzinie walki z biedą i poprawy stanu zdrowia mieszkańców naszej planety. Dokładna data spotkania zostanie ustalona w późniejszym terminie.

Spotkanie w zamku

Niemcy planują ponadto w czasie sprawowania przewodnictwa w G8 konferencje ministrów spraw zagranicznych, finansów i energii z krajów należących do nieformalnej organizacji.

Premier Bawarii Horst Seehofer zapewnił w wypowiedzi dla agencji dpa, że jego kraj związkowy będzie "idealnym gospodarzem" spotkania. W zamku Elmau, położonym w Alpach niedaleko zimowego kurortu Garmisch-Partenkirchen, odbywają się regularnie międzynarodowe konferencje.

Wcześniej nad Bałtykiem

Niemcy były gospodarzem G8 w 2007 roku. Spotkanie przywódców odbyło się wtedy w Heiligendamm nad Bałtykiem. Do G8 należą oprócz Niemiec: USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Japonia, Kanada i Rosja. W tym roku na miejsce spotkania na szczycie wyznaczono Soczi w Rosji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane