• rozwiń

Przyszłość Anwilu znów za mgłą

Przyszłość Anwilu znów za mgłą
Foto: Błękitny TVN24 Foto: Przyszłość Anwilu znów zamglona

Zakłady Azotowe Puławy nie porozumiały się z PKN Orlen w sprawie sprzedaży większościowego pakietu akcji Zakładów Azotowych Anwil. Puławy w kwietniu otrzymały wyłączność na negocjacje, ale kontrahentów poróżniła i wysokość ceny, i inne kwestie.

"(…) strony rokowań postanowiły o zakończeniu prowadzonych rozmów ze względu na utrzymujące się różnice stanowisk, dotyczące cenowych i pozacenowych warunków transakcji" - czytamy w komunikacie sprzedającego PKN Orlen. Spółka podała, że zgodnie z przyjętą strategią, będzie kontynuować działania związane ze sprzedażą Grupy Anwil.

ZA Puławy podały w swoim komunikacie, że PKN Orlen nie zaakceptował złożonej przez ZAP oferty nabycia akcji Anwil i obydwie strony postanowiły o zakończeniu negocjacji. Puławy liczyły wcześniej, że warunki kupna Anwilu ustalą do połowy czerwca. Do końca tego miesiąca Orlen udzielił im wyłączności negocjacyjnej.

Włocławska Grupa Anwil jest znaczącym producentem nawozów i największym w krajach Środkowej i Wschodniej Europy producentem polichlorku winylu (PCW). W roku 2009 grupa miała ponad 2,5 mld zł przychodów i zysk netto w wysokości 66 mln zł, co czyni ją najbardziej rentowną spółką w sektorze wielkiej syntezy chemicznej w Polsce w ostatnim roku kalendarzowym.

Orlen sprzedaje 84,79 proc. akcji Anwilu. Na początku roku Orlen otrzymał łącznie trzy oferty zakupu większościowego pakietu akcji Anwilu. Poinformował wtedy, że głównym kryterium wyboru będzie cena.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane