• rozwiń

"Przylatują żebrać własnymi samolotami"

"Przylatują żebrać własnymi samolotami"
Foto: Szefowie GM zrezygnowali z prywatnych samolotów pod wpływem powszechnej krytyki (TVN24 - Polska i świat) (fot. sxc.hu) Foto: Szefowie GM zrezygnowali z prywatnych samolotów pod wpływem powszechnej krytyki

Walcząc z kryzysem, który ciężko dotknął amerykańską branżę motoryzacyjną, General Motors postanowił pozbyć się kilku firmowych odrzutowców. Jest to także reakcja na ostrą krytykę ze świata polityki.

Który z panów zamierza sprzedać swój odrzutowiec i wrócić do domu samolotem rejsowym? Proszę zaprotokołować, że nikt się nie zgłosił...

Ackerman

Rzecznik General Motors poinformował, że jeszcze we wrześniu wypowiedziano umowy leasingowe na dwa z siedmiu samolotów. W najbliższym czasie firma pozbędzie się kolejnych dwóch odrzutowców.

Kilka dni temu szefowie trzech wielkich amerykańskich firm motoryzacyjnych - General Motors, Forda i Chryslera - prosili w Senacie USA o nowe kredyty wysokości 25 miliardów dolarów dla ich dotkniętej kryzysem branży. Uwagi mediów nie umknęło, że szef General Motors Rick Wagoner przyleciał w tym celu do Waszyngtonu ... firmowym odrzutowcem.

Wielu polityków ostro skrytykowało taką rozrzutność. Media amerykańskie obiegł komentarz kongresmena Gary'ego Ackermana, Demokraty, który powiedział: - Wyczuwa się pewną ironię, widząc przylatujące do Waszyngtonu luksusowe prywatne odrzutowce, z których wysiadają ludzie z żebraczymi puszkami. To tak, jakby w kuchni dla biedaków zjawili się ludzie we frakach i w cylindrach.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane