• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Przykro mi chłopie, ale wciąż masz tę robotę"

"Przykro mi chłopie, ale wciąż masz tę robotę"
Foto: PAP/EPA Foto: Barack Obama zapowiedział, że nie przyjmie rezygnacji ze stanowiska ministra Timothy'ego Geithnera

"Przykro mi chłopie, ale wciąż masz tę robotę" - odpowiedział prezydent Barack Obama zapytany przez dziennikarza o ewentualną rezygnację ministra finansów Timothy'ego Geithnera. W wywiadzie udzielonym dla telewizji CBS Obama podkreślił, że jeśli dymisja trafi na jego ręce na pewno jej nie przyjmie. Rozmowa z prezydentem ma zostać wyemitowana w niedzielę.

Geithnerowi zarzuca się, że mógł zablokować wypłatę premii w toku negocjacji z AIG na temat pakietu pomocy rządowej dla ubezpieczeniowego giganta; otrzymał on z budżetu 170 miliardów dolarów na ratunek przed bankructwem.

Do usunięcia Geithnera ze stanowiska ministra wezwali republikańscy kongresmani Connie Mack i Darell Issa w związku ze sprawą nieuzasadnionych premii dla menadżerów American International Group (AIG). Nawet Demokraci, jak senator Ron Wyden, krytykują postępowanie ministra w sprawie premii.

Telewizja CBS poinformowała, że Obama powiedział w programie "60 Minutes", iż ani on, ani Geithner nie wspomnieli o rezygnacji.

eko ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane