• rozwiń

Przyjmiemy cudzoziemców bez zezwoleń

Przyjmiemy cudzoziemców bez zezwoleń
Foto: TVN24 Foto: Obywatele Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji i Ukrainy nie będą już musieli się starać o pozwolenie pracy w Polsce

Od nowego roku będzie łatwiej o zatrudnienie pracowników ze Wschodu. Od 1 stycznia obywatele Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji i Ukrainy będą mogli pracować w Polsce bez zezwolenia na pracę. Rozporządzenie w tej sprawie podpisała minister pracy Jolanta Fedak.

Z podpisanego przez szefową resortu pracy rozporządzenia wynika, że cudzoziemcy ze Wschodu będą mogli pracować od nowego roku w Polsce jedynie na podstawie oświadczeń od pracodawcy, który zdecyduje się ich zatrudnić. Nie będą musieli posiadać zezwolenia na pracę.

Pracodawca będzie musiał zawiadomić o zamiarze powierzenia pracy osobom ze Wschodu właściwy dla siebie terytorialnie Powiatowy Urząd Pracy i tam zarejestrować oświadczenie w sprawie zatrudnienia cudzoziemca.

Dwa rozporządzenia, regulujące kwestię pracy w Polsce obywateli Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji i Ukrainy, wejdą w życie z dniem ich publikacji w Dzienniku Ustaw. Przewidują one, że zezwolenia nie będą potrzebne po 31 grudnia 2010 roku.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane