• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Przyjechaliśmy tu w obronie Kazia"

"Przyjechaliśmy tu w obronie Kazia"
Foto: TVN24 Foto: Związkowcy walczą w imieniu kolegi

Około tysiąca działaczy Solidarności protestuje przed w Zakładem Transportu Energetyki w Radomiu. Powód protestu to bezprawne - ich zdaniem - zwolnienie z pracy w Zakładzie jednego z członków Komisji Krajowej "S" - Kazimierza Staszewskiego.

- Przyjechaliśmy do człowieka roku '76, do Kazia. W jego obronie. To jest draństwo. On walczył o demokrację, o wolność tego kraju, a dzisiaj jest przez ludzi, którzy partycypują w tej wolności zwalniany i wyrzucany na bruk - mówił jeden ze wzburzonych związkowców biorących udział w demonstracji.

Zwolniony za...?

Na początku września Staszewski i kilku innych pracowników ZTE otrzymało wypowiedzenia z pracy. Według "S" oficjalnym powodem zwolnienia Staszewskiego była "utrata zaufania". Tymczasem związkowcy twierdzą, że Staszewski bronił ich praw i za to został zwolniony.

Podważają też legalność zwolnienia. Staszewski jest również radomskim radnym PiS, dlatego o zamiarze jego zwolnienia powinna być powiadomiona Rada Miejska. To wprawdzie stało się, ale już po fakcie.

- On wielokrotnie upominał się o prawa pracowników i wskazywał nieprawidłowości w działalności firmy - powiedział przewodniczący "S" Janusz Śniadek. Zdaniem szefa radomskiej Solidarności Zdzisława Maszkiewicza w ZTE mogło dochodzić do wymuszaniu na pracownikach sprzedaży udziałów i rezygnacji z członkostwa w Związku.


ZTE Radom jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2001 r. przedsiębiorstwo państwowe zostało sprywatyzowane na zasadzie akcjonariatu pracowniczego.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane