• rozwiń

Przetarg na drugą nitkę metra - rozpisany

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Ma on mieć ponad 6 km długości i liczyć 7 stacji.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o ogłoszeniu przetargu. Przekazano je do Urzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. - Już w drugiej połowie przyszłego roku będzie można zacząć budować - po to, żebyśmy zdążyli na Euro 2012 - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Spośród firm, które się zgłoszą, wybranych zostanie pięć. Do kolejnego etapu przejdą spółki, które mają największe doświadczenie w tego typu inwestycjach. Jak szacuje Metro Warszawskie, wyłonienie ostatecznego wykonawcy i podpisanie z nim umowy, planowane jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2008 roku.

Wykonawca inwestycji będzie miał na wykonanie projektu 45 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Druga linia warszawskiego metra ma połączyć Wolę z Pragą Północ. Zbudowanych zostanie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion, Dworzec Wileński oraz tunel technologiczny łączący odcinek z pierwszą linią.

Prezydent stolicy mówiła również o podpisaniu przez Zarząd Transportu Miejskiego umowy na kursowanie 50 nowych autobusów. Zachęcała ponadto warszawiaków do korzystania z transportu miejskiego i narzekała "na trudności, jakie sprawia jej partia rządząca". - Mimo że PiS mnie cały czas nęka, ciąga po sądach (...) my robimy swoje, po to żeby warszawiacy szybciej docierali do pracy i z pracy - podkreślała Gronkiewicz-Waltz.

prm

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane