• rozwiń

Przepłacili za akcje Facebooka, dostaną pieniądze od banku

Foto: EAST NEWS Foto: Będą odszkodowania w związku z debiutem FB na giełdzie

Bank inwestycyjny Morgan Stanley wypłaci odszkodowania tym klientom, którzy przepłacili za akcje Facebooka, bo nie zostali na czas poinformowani o ryzyku związanym z ich kupnem. Bank jest jednym z trzech, które wprowadziły na giełdę portal społecznościowy.

Informację taką podała agencja Associated Press, powołując się na anonimowe źródło w samym banku.

Według tego informatora Morgan Stanley obecnie dokonuje rewizji zamówień od klientów detalicznych na akcje Facebooka i wypłaci wyrównanie tym z nich, którzy przepłacili za nie, bo nie zostali w pełni poinformowani.

Facebook zadebiutował w piątek w Nowym Jorku na pozagiełdowym rynku nowych technologii Nasdaq. Długo wyczekiwany debiut portalu okazał się jednak dużym rozczarowaniem - cena akcji sukcesywnie spadała.

Śledztwo ws. debiutu

Morgan Stanley oraz dwa inne, duże banki inwestycyjne JPMorgan Chase i Goldman Sachs, oskarżane są o to, że obniżywszy pespektywy dla Facebooka, poinformowały o tym tylko największych inwestorów. Ci, którzy nie zostali ostrzeżeni, złożyli zbiorowe pozwy, uznając, że zostali pokrzywdzeni z powodu nieudanego debiutu FB.

Śledztwo w sprawie debiutu giełdowego portalu zapowiedziały dwa amerykańskie urzędy regulujące rynek giełdowy.

nsz//gak/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane