• rozwiń

"Przepisy drogowe" dla Wall Street

"Przepisy drogowe" dla Wall Street
Foto: sxc.hu Foto: Nowe przepisy mają pomóc w czasach kryzysu

Prezydent USA Barack Obama zaproponował w środę wprowadzenie nowych "przepisów drogowych" dla sektora finansowego, by zapobiec kolejnym kryzysom.

W środę prezydent spotkał się z sekretarzem skarbu Timem Geithnerem i przedstawicielami Kongresu, pracującymi nad reformą i regulacją sektora finansowego.

Ściślej nadzorować instytucje finansowe

Administracja Obamy proponuje ściślejszy rządowy nadzór nad instytucjami finansowymi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla rynku. -

Wybór przed którym stoimy, to nie wybór między sterowaną przez rząd gospodarką, a chaotycznym i bezlitosnym kapitalizmem - podkreślił Obama.

XX-wieczne przepisy nie na XXI wiek

- Silne rynki finansowe wymagają jasnych "przepisów drogowych" nie po to, by krępowały one instytucje finansowe, lecz po to, by chroniły inwestorów i konsumentów. Nie możemy dłużej pozwalać na to, by rynki XXI wieku były regulowane przepisami (...) z XX wieku - powiedział prezydent USA, dodając, że w ostatecznym rozrachunku nowe przepisy potrzebne są po to, by instytucje finansowe były solidne.

ŁUD/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane