• rozwiń

Przejechaliśmy lato na "mocnej czwórce"?

Przejechaliśmy lato na "mocnej czwórce"?
Foto: TVN24 Foto: W Polsce jeszcze nie widać spowolnienia

- Wyniki makroekonomiczne trzeciego kwartału wskazują, że polska gospodarka rozwijała się w tym okresie w tempie nie odbiegającym istotnie od poprzedniego kwartału - ocenia Rada Gospodarcza przy prezesie Rady Ministrów w najnowszym biuletynie. Od kwietnia do czerwca wzrost PKB wyniósł w Polsce 4,3 proc.

Rada przypomina w swoim biuletynie, że sprzedaż detaliczna w Polsce we wrześniu wzrosła o 11,4 proc. rok do roku wobec 11,3 proc. rok do roku w sierpniu. Prognozy analityków mówił tymczasem o wzroście na poziomie 10 proc.

- Wyniki III kwartału, w tym m.in. dobre wyniki w przemyśle, budownictwie i wzrost w sprzedaży detalicznej wskazują, że polska gospodarka w trzecim kwartale rozwijała się w tempie nie odbiegającym istotnie od poprzedniego kwartału (w drugim kwartlae PKB wzrósł o 4,3 proc. rok do roku - red.) - napisano w biuletynie.

Niepokój ekonomistów doradzających premierowi budzi jedynie rosnące bezrobocie. - Rozczarowaniem okazały się dane z krajowego rynku pracy: stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,8 proc., powyżej konsensusu 11,7 proc. i wobec 11,8 proc. w sierpniu - dodano.

Wstępne szacunki dotyczące wzrostu PKB Polski w trzecim kwartale Główny Urząd Statystyczny poda 30 listopada.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane