• rozwiń
  • WIG20 2165.09 +0.48%
  • WIG30 2451.00 +0.46%
  • WIG 57072.25 +0.51%
  • sWIG80 11456.43 +0.05%
  • mWIG40 3641.72 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:11

Dostosuj

Przegląd prasy: spółek za złotówkę na razie nie będzie

Przegląd prasy: spółek za złotówkę na razie nie będzie
Foto: Wikipedia Foto: Ministerstwo sprawiedliwości zaprezentowało projekt założeń nowelizacji kodeksu spółek handlowych w lipcu

Opóźnia się reforma kodeksu spółek. Resort sprawiedliwości będzie pisał projekt od nowa – pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

W połowie lipca 2013 r. ministerstwo sprawiedliwości zaprezentowało projekt założeń nowelizacji kodeksu spółek handlowych (k.s.h). Przewidywał on m.in. obniżenie kapitału zakładowego sp. z o.o. z 5 tys. zł do 1 zł, zakładanie spółek jawnych i komandytowych przez internet oraz obniżenie opłat sądowych dla spółek

założonych za pośrednictwem sieci.

Jeszcze nie gotowy

Po pięciu miesiącach prac projekt nie jest jeszcze gotowy. Mało tego - będzie pisany od początku. - Po uzgodnieniach międzyresortowych zmianie uległy prognozowane koszty reformy. Rozwiązania dotyczące rejestracji spółek przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego wprowadzane będą etapami, co wymaga zmiany założeń i testu regulacyjnego - informuje Patrycja Loose, rzeczniczka ministerstwa sprawiedliwości.

Eksperci obawiają się, że zapowiedź opracowania od początku projektu założeń źle wróży reformie. - Można się obawiać, że na nowy projekt trzeba będzie długo oczekiwać, o ile w ogóle powstanie. A przecież zmiany nie są kontrowersyjne. Spółkę z o.o. za 1 zł można wyjąć z projektu i dalej procedować, nie tracąc czasu - mówi Andrzej Sadowski, wiceszef Centrum im. Adama Smitha.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane