• rozwiń

Przegląd prasy: Polacy lubią chodzić do banku

Przegląd prasy: Polacy lubią chodzić do banku
Foto: TVN24 Foto: Co trzeci Polak, jak wynika z badań, chodzi do banku kilka razy w miesiącu

Mimo że liczba placówek bankowych spadła z ponad 15 tys. w roku 2010 do 13 tys. 590 w kwietniu br., to jednak długo jeszcze będą one potrzebne. Jak bowiem wynika z badań TNS Polska, które cytuje "Puls Biznesu", Polacy lubią "chodzić do banku".

Badania wykazały, że aż 32 proc. dorosłych Polaków zachodzi do oddziałów bankowych kilka razy w miesiącu, a 38 proc. przynajmniej raz.

Reszta społeczeństwa załatwia coś w oddziale raz na trzy miesiące (14 proc.), lub rzadziej (15 proc.). Nawet w najmłodszej grupie wiekowej 53 proc. respondentów wybrało bankowość tradycyjną.

Wolą kontakty osobiste

W oddziałach 61 proc. badanych wpłaca/wypłaca pieniądze, a 24 proc. robi przelewy. Te ostatnie są np. w internecie bezpłatne, ale nawet to nie zniechęca do dokonywania ich w placówkach bankowych. 34 proc. ankietowanych stwierdziło, że nawet gdyby można było załatwić sprawy bankowe zdalnie, to i tak nie zrezygnuje z oddziałów. 29 proc. z nich powiedziało wręcz, że woli kontakty osobiste.

Przy podejmowaniu decyzji o produktach bankowych 60 proc. ankietowanych mówi, że najcenniejsza jest opinia rodziny, a 57 proc. liczy na podpowiedź pracownika banku.

WIĘCEJ PRZEGLĄDÓW PRASY


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane