• rozwiń
  • WIG20 2241.26 +0.26%
  • WIG30 2537.87 +0.23%
  • WIG 58894.14 +0.13%
  • sWIG80 11584.50 +0.11%
  • mWIG40 3753.93 -0.13%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:46

Dostosuj

Przedsiębiorcy słabo ocenili ministrów

Przedsiębiorcy słabo ocenili ministrów
Foto: TVN24 Foto: Przedsiębiorcy ocenili pracę ministrów

- Nieprzeprowadzone reformy finansów i systemu podatkowego oraz brak woli rządu do obniżania kosztów pracy i usuwania barier biurokratycznych to najczęstsze zastrzeżenia, jakie mają przedsiębiorcy do pracy ministrów resortów gospodarczych. Wynika to z sondażu, jaki Business Center Club przeprowadził wśród polskich przedsiębiorców.

W ocenach biznesmenów najlepiej wypada minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Wśród ministrów gospodarczych firmy coraz lepiej oceniają działania szefa resortu skarbu państwa Aleksandra Grada. Zaczynają też dostrzegać pracę, jaką wykonuje minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Z kolei gorsze oceny w ocenach polskich przedsiębiorców zebrali: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, finansów Jacek Rostowski, gospodarki Waldemar Pawlak oraz rolnictwa Marek Sawicki.

Pół roku to już jest okres, w którym od słów należy przejść do czynów, a tych w dziedzinie gospodarczej niestety nie widać

BCC o rządzie

W porównaniu do wyników poprzedniego sondażu BCC, który został przeprowadzony po 100 dniach działalności rządu, znacząco poprawiły się oceny ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, a także szefowej resortu nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej.

Lepsze notowania wśród menadżerów ma również wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna oraz szef resortu sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.

Od słów do czynów

- Pół roku to już jest okres, w którym od słów należy przejść do czynów, a tych w dziedzinie gospodarczej niestety nie widać. Widać za to, że minister finansów nie zamierza porządkować i ograniczać wydatków publicznych. To jedno z większych rozczarowań rządu - podkreśla Business Center Club, komentując wyniki badania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 15-16 maja 2008 r. na 2 tys. grupie menedżerów i właścicieli firm z całej Polski.

mwr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane