• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Przedsiębiorcy nie chcą mieć kłopotów jak Krauze

Przedsiębiorcy nie chcą mieć kłopotów jak Krauze
Foto: TVN24 Foto: Przedsiębiorców opanował strach, którzy może przełożyć się na kondycję gospodarki

Nastroje w środowisku są fatalne. Eksperci nie mają wątpliwości: PiS rozpoczęło kampanię wyborczą wymierzoną przeciwko bogatym. Ich zdaniem, zamieszanie wokół Ryszarda Krauzego niczego dobrego przedsiębiorcom nie wróży - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem Marka Goliszewskiego prezesa Business Centre Club przedsiębiorcy mogą czuć się zagrożeni. Liczba zatrzymań na podstawie pomówień wzrosła ostatnio kilkakrotnie, a nastroje w środowisku są fatalne, bo przedsiębiorcy boją się posądzeń o korupcję, malwersacje.

- Wysiłek 17 lat działań Business Centre Club, by zachęcać do prowadzenia legalnego biznesu w Polsce, jest w tym momencie zagrożony. Nie mówiąc o inwestorach zagranicznych ci, widząc, jak na podstawie pomówienia chce się zatrzymać Ryszarda Krauzego, pytają: po co mamy tu przychodzić? - uważa Goliszewski.

Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, uważa, że zamieszanie z zatrzymaniami i sposób działania służb wpisują się w kampanię wyborczą. - Politycy, którzy nie mają czego zaoferować społeczeństwu, szukają wroga wewnętrznego. Kiedyś nazywany był cinkciarzem, badylarzem, dziś są to przedsiębiorcy i biznes. Politycy zapominają, że przedsiębiorcy, którzy dzięki talentowi i pracy odnieśli sukces, to także pracodawcy, którzy płacą podatki i często prowadzą międzynarodowe interesy. Nie można tego wykorzystywać do celów politycznych - uważa Andrzej Malinowski.

Szefowie organizacji pracodawców nie boją się, że do ich drzwi zapukają służby. - Zapraszam pana Kamińskiego, zapraszam CBA, CBŚ, niech przyjdą, sprawdzą. Jesteśmy czyści i będziemy występować w obronie ludzi, których później sądy najczęściej uznają za niewinnych. Dopóki nie ma wyroku, będziemy ich bronić - zapewnia prezes BCC.

Zdaniem prezydenta KPP, przedsiębiorcy sami sobie poradzą. I to na miejscu, w Polsce. - Trzeba robić swoje i walczyć o najlepsze warunki dla prowadzenia biznesu - uważa Andrzej Malinowski. Marek Goliszewski radzi przedsiębiorcom, by się nie bali, bo gospodarka potoczy się swoim torem. - Psy szczekają, a karawana musi iść dalej. Jeśli przedsiębiorcy doświadczają przypadków łamania prawa, niech się do nas zgłoszą. Będziemy starali się im pomóc - zapewnia Marek Goliszewski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane