• rozwiń

Przedsiębiorcy narzekają na podział unijnej kasy

Przedsiębiorcy narzekają na podział unijnej kasy
Foto: TVN24 Foto: Biznesmeni maja problem z utrzymaniem unijnych dotacji

Przedsiębiorcy nadal skarżą się na procedury rozpatrywania wniosków o dofinansowanie ze środków UE - poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski w piśmie do minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej.

Skargi dotyczą Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego "Promocja Przedsiębiorczości".

W lutym, o czym wspomina RPO, resort rozwoju regionalnego informował "o podjęciu działań w celu uporządkowania procedur". - Niestety, licznie wpływające do Biura Rzecznika skargi ubiegających się o dofinansowanie przedsiębiorców wskazują, iż w tym zakresie nie nastąpiła istotna poprawa - zauważył rzecznik w piśmie do resortu rozwoju.

Przedsiębiorcy skarżą się, że wnioski ocenia się jedynie pod kątem formalnym, a nie pod kątem celowości projektu. Brakuje też możliwości odwołania się od dokonanej oceny.

- Ponadto warunki, jakie musi spełnić kandydat - bezrobotny i młody - nie uwzględniają jego sytuacji finansowej, dlatego też np. wymóg wynajęcia lokalu przed rozstrzygnięciem konkursu wydaje się żądaniem przedwczesnym, narażającym zainteresowanych na niepotrzebne koszty, których te osoby nie mogą ponieść - uważa Kochanowski. Jego zdaniem, warunki dofinansowania powinny zostać zmienione.

- Dokonanie zmian w zakresie określenia procedur zintegrowanych programów, tak by "bezrobotny i młody" kandydat na przedsiębiorcę miał realne szanse na rozwój, wydaje się niezbędne - napisał RPO.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane