• rozwiń

Przedsiębiorcy chcą karać za porzucanie pracy

Przedsiębiorcy chcą karać za porzucanie pracy
Foto: TVN24 Foto: Coraz więcej pracowników zostawia swoich szefów "na lodzie"

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz inne organizacje przedsiębiorców chcą przywrócenia w kodeksie pracy pojęcia "porzucenia pracy". Pracownik, który zostawiłby swojego pracodawcę "na lodzie", miałby płacić karę.

Przedsiębiorcy argumentują, że odchodzenie pracownika bez uprzedzenia, z dnia na dzień, nie tylko dezorganizuje pracę, ale także przynosi firmom straty. Postulat Lewiatana popierają także inne organizacje przedsiębiorców.

Andrzej Malinowski z Konfederacji Pracodawców Polskich uważa, że nie może być tak, że pracownik porzucający pracę jest bezkarny, a wszelkie konsekwencje takiego porzucenia ponosi osoba, która go zatrudniła. Szef KPP wyjaśnił, że wiele firm pracuje w trybie ciągłym i w sytuacji, gdy ktoś porzuca pracę, może dojść do zatrzymania na przykład taśmy produkcyjnej.

Dodał, że dzisiaj mamy do czynienia z rynkiem pracownika i pracodawca musi mieć zabezpieczenia, które pozwolą na to, by zatrudnienie było stabilne.

Sprawą ma się zająć Zespół Prawa Pracy i Układów Zbiorowych Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych, który zbiera się w czwartek.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane