• rozwiń

Prywatny kapitał ma wesprzeć skarb państwa

Prywatny kapitał powinien wesprzeć skarb państwa w działaniach na rzecz poprawy kondycji amerykańskich banków - oświadczył doradca prezydenta Baracka Obamy Austan Goolsbee.

Według doradcy prezydenta, należy również podjąć wszelkie wysiłki, by wynoszący obecnie 8 procent wskaźnik bezrobocia w Stanach Zjednoczonych nie osiągnął poziomu dwucyfrowego.

Występując w programie telewizyjnym "Fox News Sunday" Goolsbee zaznaczył, że nie da się uniknąć "testów na wytrzymałość",

sprawdzających zdolność banków do uporania się z obecnym kryzysem.

Pomysły mile widziane

Jak powiedział prezydencki doradca, administracja Obamy jest "otwarta na wszelkie pomysły" w dziedzinie reformy służby zdrowia, w tym na opodatkowanie zdrowotnych świadczeń pracowniczych, "ale nie ma tego w (obecnym) prezydenckim budżecie".

Wchodzący w skład Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Goolsbee jest profesorem University of Chicago, specjalizując się w polityce podatkowej i handlu internetowym.

mtom//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane