• rozwiń

Protest ws. e-myta

Protest ws. e-myta
Foto: TVN24 Foto: Zamiast bramek ma być wyrafinowana elektronika

Czasu na zbudowanie elektronicznego systemu poboru opłat na autostradach i drogach krajowych będzie jeszcze mniej. Konsorcjum MyToll, w którym jest obecny Kulczyk Holding, odwołało się od wyniku przetargu: GDDKiA wybrała jego konkurenta w wartym miliardy złotych przetargu.

W rozmowie z TVN CNBC rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj potwierdził fakt złożenia odwołania.

Rzecznik zapewnie jednocześnie, że Dyrekcja pomimo złożonego wniosku konkurenta nie zamierza zmieniać październikowego terminu podpisania umowy z wybraną do realizacji systemu austriacką firmą Kapsch.

Na początku października GDDKiA zdecydowała, że to konsorcjum Kapsch za 4,9 mld zł wybuduje elektroniczny system, który zastąpi winiety dla ciężarówek i autobusów. System ma zostać uruchomiony 1 lipca 2011 r. funkcjonować będzie w oparciu o technologie mikrofalowe.

Konkurencyjny MyToll zaproponował cenę w wysokości 6,5 mld zł i odmienną technologię satelitarną. Konsorcjum wystąpiło z wnioskiem o odtajnienie oceny ofert pod względem parametrów technicznych. GDDKiA zapowiada że do jutra rozstrzygnie spór.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane