• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Mundial w Brazylii

Prostytucja i narkotyki a rozwój kraju. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Brazylia walczy o wizerunek bezpiecznej. Poszła o krok za daleko? Odtwórz: Brazylia walczy o wizerunek bezpiecznej. Poszła o krok za daleko?
Brazylia walczy o wizerunek bezpiecznej. Poszła o krok za daleko? "Źródło: tvn24"

Portugalia, Wielka Brytania, Hiszpania, Estonia, Włochy, Finlandia, Szwecja, Słowenia, Austria - te państwa od 2015 roku będą prostytucję i obrót narkotykami wliczać do PKB. W Polsce też tak będzie, ale później. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy z czym to się wiąże i po co europejskie państwa zdecydowały się na taki krok. Będziemy też śledzić najnowsze wydarzenia z ulic brazylijskich miast.

Ruszyły Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Jednak święto fanów futbolu odbywa się w tle brutalnie tłumionych protestów.

Już wiadomo, że brazylijska impreza będzie mundialem protestów. Największe manifestacje odbyły się w Rio de Janeiro i Sao Paulo. Policja brutalnie tłumiła tam demonstrantów, używając gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Prezydent Brazylii Dilma Rousseff wydała wczoraj dekret, w którym upoważnia siły lotnicze do zestrzeliwania "wrogich samolotów", zarówno wojskowych, jak cywilnych, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, czy Brazylia to kraj wielkich przemian, czy też zmarnowanych szans.

Rosyjskie czołgi na Ukrainie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy twierdzi, że przez granicę rosyjsko-ukraińską wjeżdża do obwodu donieckiego coraz więcej czołgów, wozów bojowych i ciężarówek ciągnących działa artyleryjskie. Dziennikarze zastanawiają się, czyje są czołgi. T-72 są bowiem przestarzałe. Natomiast władze obwodu donieckiego informują, że separatyści porwali 25-cioosobową grupę dzieci i wywieźli je w kierunku granicy z Rosją. Ukraińskie władze ostrzegły Rosję, że jeśli dzieci przekroczą granicę, zostanie to uznane za międzynarodowe porwanie.

Gorąco w Iraku

- Waszyngton jest gotowy do zwiększenia i przyspieszenia wsparcia na rzecz irackiego bezpieczeństwa. Tak zapewnił w rozmowie z premierem Iraku, wiceprezydent USA John Biden. Sam prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama twierdzi, że "rozważa wszelkie możliwe opcje", które mogłyby pomóc rządowi Iraku ustabilizować sytuację w tym kraju.

Amerykańskie firmy pracujące dla irackiego rządu w sektorze obronnym czasowo ewakuują swoich pracowników z bazy lotniczej w Baladzie; zostaną oni przewiezieni do Bagdadu ze względów bezpieczeństwa. W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, jaka będzie przyszłość Iraku.

Pechowy dzień?

To może być naprawdę pechowy piątek trzynastego. Niedziałające komórki, awarie GPS-ów, przerwy w dostawie prądu - to wszystko może się zdarzyć przez koronalne wyrzuty masy na Słońcu, które nastąpiły 10 i 11 czerwca. Strumienie plazmy mają dotrzeć do Ziemi w piątek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane