• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Prof. Marek Belka: dane o PKB nie przybliżają nas do podwyżki stóp procentowych

Prof. Marek Belka: O takiej sytuacji każdy prowadzący politykę gospodarkę może marzyć Odtwórz: Prof. Marek Belka: O takiej sytuacji każdy prowadzący politykę gospodarkę może marzyć
Prof. Marek Belka: O takiej sytuacji każdy prowadzący politykę gospodarkę może marzyć "Źródło: TVN24 BiS"

3,3 proc. wyniosło tempo rozwoju polskiego PKB w pierwszym kwartale tego roku, poinformował rano GUS. - Te dane nie przybliżają nas do momentu podwyżki stóp procentowych - mówił w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego.

Prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego stwierdził, że dane o wzroście PKB w I kwartale 2014 roku, które podał dziś Główny Urząd Statystyczny, nie są zaskoczeniem.

- Dokładnie taką wielkość, 3,3 proc. za pierwszy kwartał, przewidzieliśmy w naszej projekcji PKB. Dane GUS nie są dla nas zaskoczeniem. Utwierdza nas to w przekonaniu, że gospodarka dość żwawo się ożywia i z jednej strony mamy tą ultra niską inflację, a z drugiej mamy gospodarkę, która idzie energicznie do przodu. To nie jest zła sytuacja - ocenia prof. Belka.

Niska inflacja

Prezes NBP twierdzi, że wzrost gospodarczy w 2014 roku powinien osiągnąć poziom 3,6 proc. - Te 3,3 proc. wzrostu PKB w pierwszym kwartale uprawdopodabnia naszą projekcję. Gdy dodatkowo spojrzymy dane o inflacji bazowej, to stwierdzimy, że te dane nie przybliżają nas do momentu podwyżki stóp procentowych. Mamy przed sobą długi okres niskiej inflacji - twierdzi prof. Belka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane