• rozwiń

Produkcja Fiata 500 zagrożona strajkiem

Produkcja Fiata 500 zagrożona strajkiem
Foto: TVN24 Foto: Na polski rynek wszedł własnie Fiat 500 produkowany w Tychach

Na budynkach fabryk Fiata w Tychach i Bielsku-Białej zawisły flagi, a pracownicy zbierają się na masówkach. Związki zawodowe na przyszły tydzień przygotowują referendum strajkowe. W tej fabryce produkowany jest Fiat 500.

Strajkowa atmosfera objęła dwie spółki: Fiat Auto Poland Tychy i Fiat Services Bielsko- Biała. Głównym powodem pogotowia strajkowego jest odwołanie przez dyrekcję Fiat Auto Poland czwartkowych rozmów dotyczących podwyżek płac.

Związkowcy uznali, że w ten sposób zarząd zerwał rozmowy - i podkreślają, że swoją wolę negocjacji i porozumienia.

Związki zawodowe domagają się podwyżki płac o tysiąc złotych brutto od 1 stycznia. Dyrekcja podczas wtorkowych rozmów zaproponowała 230 złotych brutto.

Natomiast w Fiat Services niezadowolenie związkowców wywołała niższa niż w siostrzanej spółce nagroda świąteczna. Wyniosła 1,5 tys. zł. Pracownicy FAP otrzymują po 2 tysiące złotych. Załoga FS nie otrzymała też jednorazowej kwoty 500 złotych za wprowadzenie nowego modelu fiata 500.

Fiat Auto Poland jest największym w Polsce producentem samochodów. Firma Fiat Services zajmuje się administracją księgową, finansami, administracją personelem i płacami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane