• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Prius będzie bardziej hałasował

Prius będzie bardziej hałasował
Foto: Toyota Foto: Prius będzie hałasował bardziej

Hybrydowy samochód Prius będzie głośniejszy. Najczęściej kupowane w Japonii auto będzie wyposażone w specjalnie przygotowane elektroniczne urządzenie do wytwarzania hałasu. Wszystko po to, by przechodnie nie byli zaskakiwani przez pojawiający się znienacka pojazd.

Instalacja wartości 12 600 jenów (ok. 120 euro) będzie montowana w trzeciej generacji Priusa - zapowiedział producent auta, koncern Toyota. Wydawany przez nią dźwięk ma przypominać hałas wydzielany przez konwencjonalne samochody. Nie będzie jednak standardowym wyposażeniem - nabywca będzie musiał za nią dodatkowo zapłacić.

Od końca sierpnia urządzenie będzie dostępne w Japonii, Toyota sprawdza lokalne regulacje prawne i zastanawia się, czy zaoferować je także na innych rynkach - powiedziała rzeczniczka firmy Monika Saito.

Prius ro samochód o podwójnym napędzie spalinowo-elektrycznym. Wtedy, kiedy jedzie wyłącznie za silniku elektrycznym, jest wyjątkowo cichy. Piesi, przyzwyczajeni do tego, że z oddali słyszą nadjeżdżający samochód, często są zaskakiwani niespodziewanym pojawieniem się Priusa. Uskarżali się na to szczególnie japońscy niedowidzący. W tym kraju Prius jest najczęściej kupowanym samochodem na rynku.

Także badania amerykańskiej rządowej agencji zajmującej się bezpieczeństwem na drogach wykazały, że w ubiegłym roku samochody o napędzie hybrydowym uczestniczyły dwukrotnie częściej niż zwykłe auta w wypadkach przy małej prędkości z udziałem pieszych.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane