• rozwiń

Prezydent upomina się o kredyty dla małych firm i młodych pracowników

Foto: PAP/Radek Pietruszka Foto: Prezydent upomina się o kredyty

Prezydent chce łatwiejszego dostępu do kredytów oraz poręczeń dla małych i średnich firm oraz osób pracujacych na umowy czasowe. W tej sprawie do przewodniczącego KNF już zwrócił się w imieniu Bronisława Komorowskiego szef Kancelarii Prezydenta.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała w poniedziałek, że w opinii prezydenta "obecnie obowiązujące regulacje w znaczącym stopniu ograniczają dostępność kredytów dla małych i średnich firm, w szczególności mikroprzedsiębiorstw i osób prowadzących własną działalność gospodarczą, a także dla osób zatrudnionych na podstawie umów czasowych, w tym pracujących na podstawie umów o dzieło i umów na zlecenie".

- Według prezydenta działania KNF, które zmierzałyby do ułatwienia dostępu do kredytów oraz poręczeń tym grupom mogłyby okazać się istotnym instrumentem pobudzającym rozwój tego sektora, a wobec tego rozwój społeczny i gospodarczy kraju - zaznaczyła Trzaska-Wieczorek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane