• rozwiń
  • WIG20 2187.21 -0.91%
  • WIG30 2484.40 -1.00%
  • WIG 57835.63 -1.05%
  • sWIG80 11628.17 +0.16%
  • mWIG40 3755.37 -1.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:34

Dostosuj

"Prezydent nie przygotowany na szczyt"

"Prezydent nie przygotowany na szczyt"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Minister Nowicki o szczycie w Brukseli

- Prezydent nie jest do tego przygotowany merytorycznie - tak na pytanie, kto powinien pojechać do Brukseli, odpowiedział minister środowiska Maciej Nowicki. W Brukseli europejscy przywódcy będą dyskutowali między innymi o pakiecie energetycznym.

- Kto jest lepiej do szczytu w Brukseli przygotowany? - mówił Nowicki - W ogóle nie ma dyskusji na ten temat. Premier jest przygotowany bardzo dobrze, a prezydent nigdy się tym nie interesował, bo nie musiał się interesować i nie ma na ten temat jego ani jednej wypowiedzi merytorycznej - stwierdził.

Dalej minister wyliczał kwestie, które na szczycie będą poruszane. - Na przykład dyrektywa Non-ETS, dyrektywa CCS - przecież to są żargonowe określenia. I trzeba naprawdę w tym siedzieć i wiedzieć, co zawierają te dyrektywy - dodał minister Nowicki.

Dziś w Brukseli przywódcy państw europejskich mają dyskutować między innymi o pakiecie klimatycznym. Pakiet ma obowiązywać od 2013 do 2020, w tym czasie Polska będzie musiała zredukować emisję CO2 o 20 proc.

Szczyt niezgody

Od kilku dni trwa przepychanka między przedstawicielami rządu a Kancelarią Prezydenta o to, kto ma jechać na szczyt. Przed tygodniem Rada Ministrów w trybie obiegowym podjęła uchwałę, że to szef rządu będzie wyznaczał skład polskiej delegacji. Premier zdecydował, że na szczyt pojedzie on sam wraz z ministrami spraw zagranicznych i finansów.

Prezydent uchwale się jednak nie podporządkował i czarterowym samolotem leci do Brukseli.

bgr/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane