• rozwiń
  • WIG20 2241.26 +0.26%
  • WIG30 2537.87 +0.23%
  • WIG 58894.14 +0.13%
  • sWIG80 11584.50 +0.11%
  • mWIG40 3753.93 -0.13%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:45

Dostosuj

Prezydent na bankiecie będzie promował Polskę

Wieczorem w szwajcarskim Davos, gdzie odbywa się Forum Ekonomiczne, odbędzie się bankiet promujący polską gospodarkę. W spotkaniu organizowanym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych i ministerstwo skarbu wezmą udział między innymi prezydent Bronisław Komorowski i minister finansów Jacek Rostowski.

Przebywający w Davos prezes Giełdy Ludwik Sobolewski podkreśla, że celem spotkania i zaplanowanej prezentacji jest pokazanie zagranicznym inwestorom zalet polskiej gospodarki. Współorganizujący wydarzenie Ludwik Sobolewski ma jednak świadomość, że w Davos trudno będzie komukolwiek zaimponować.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych przekonuje, że o zainteresowanie uczestników Forum Ekonomicznego warto się postarać, ponieważ w Davos kształtują się opinie, które często przekładają się na decyzje polityczne i makroekonomiczne.

Udział w polskim wieczorze potwierdziło blisko 200 osób ze świata biznesu i polityki.

"Nigdy nie nie pozwolimy, żeby euro upadło"

W czwartek przed południem swoje wystąpienie w Davos miał m.in. prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Mówił głównie o determinacji najważniejszych krajów strefy euro do jej obrony.
- Inwestorzy, którzy spekulują przeciwko euro, poparzą sobie palce, ponieważ Francja i Niemcy są absolutnie zdecydowane bronić europejskiej waluty - powiedział.
- Pani Merkel i ja nigdy - słyszycie, nigdy - nie pozwolimy, żeby euro upadło - zapewnił Sarkozy. Dodał, że "zniknięcie euro byłoby tak katastrofalne, iż nawet nie można o tym myśleć".

Sarkozy przyznał, że konieczność ratowania pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji, a potem Irlandii wywołała zaniepokojenie o przyszłość wspólnej waluty europejskiej. Ale "euro wciąż istnieje" - podkreślił.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane