• rozwiń
  • WIG20 2219.09 -0.49%
  • WIG30 2521.17 -0.41%
  • WIG 58619.68 -0.39%
  • sWIG80 11615.32 +0.09%
  • mWIG40 3791.74 -0.16%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:28

Dostosuj

Prezydent: mocna gospodarka fundamentem do zwiększenia bezpieczeństwa kraju

Prezydent: mocna gospodarka fundamentem do zwiększenia bezpieczeństwa kraju Odtwórz: Prezydent: mocna gospodarka fundamentem do zwiększenia bezpieczeństwa kraju
Foto: Bronisław Komorowski podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza | Video: Prezydent: mocna gospodarka fundamentem do zwiększenia bezpieczeństwa kraju

Niepodległość ma tym mocniejsze fundamenty, im mocniejsza jest gospodarka, im większa jest zamożność Polaków - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wtorkowych uroczystości. - Rozwój gospodarczy jest kluczem także do wzmocnienia bezpieczeństwa militarnego kraju - podkreślił prezydent.

Wśród elementów "wzoru na niepodległość Polski" prezydent wymienił m.in. konkurencyjność gospodarczą. - Niepodległość ma tym mocniejsze fundamenty, im mocniejsza jest gospodarka, im szybszy jest rozwój ekonomiczny, im większa jest zamożność Polaków - podkreślił prezydent.

Przed nami wiele pracy

Jego zdaniem, mamy się czym pochwalić. - Ale wiemy, że przed nami jeszcze wiele ciężkiej, trudnej pracy, po to, by zwiększyć bezpieczeństwo ekonomiczne Polski, po to trzeba polską gospodarką i Polskę nadal modernizować, tak by była bardziej konkurencyjna i innowacyjna - ocenił Komorowski.

Jako kolejny element "wzoru na niepodległość Polski" prezydent wymienił bezpieczeństwo militarne. - Rozwój gospodarczy jest kluczem nie tylko do zamożności obywateli, ale także do wzmocnienia pozycji międzynarodowej i wzmocnienia bezpieczeństwa militarnego kraju. Dlatego od 2016 roku Polska może i powinna przeznaczać na obronność 2 proc. swojego Produktu Krajowego Brutto - oświadczył.

W ocenie prezydenta, realizacja ambitnego programu modernizacji technicznej naszych sił zbrojnych oraz wszechstronnego wzmocnienia polskiego systemu bezpieczeństwa narodowego "prowadzi nas prosto do ścisłej czołówki państw europejskich, czołówki państw mocnych pod względem siły i organizacji swego potencjału obronnego

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane