• rozwiń
  • WIG20 2125.56 +0.83%
  • WIG30 2429.52 +0.81%
  • WIG 56492.76 +0.67%
  • sWIG80 11613.22 +0.18%
  • mWIG40 3777.49 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:38

Dostosuj

Prezes Zetki: zajmę się telewizją

Prezes Zetki: zajmę się telewizją
Foto: TVN24 Foto: Robet Kozyra rozstaje się z Radiem Zet

- Do końca sierpnia jestem prezesem i redaktorem naczelnym Radia ZET. Przygotowuję program i kampanię promocyjną na jesień. Cała zmiana była przygotowywana od kilku miesięcy. A w zarządzie Eurozet zajmę się projektami telewizyjnymi - powiedział w rozmowie z Onet.pl Robert Kozyra. Nieoficjalnie mówi się jednak, że prezes "Zetki" "leci" za wyniki.

Otwarty konkurs na nowego prezesa i redaktora naczelnego rozgłośnia ma ogłosić w połowie czerwca. Po jego rozstrzygnięciu Kozyra oficjalnie ustąpi ze stanowiska, które piastował przez 14 lat. Oficjalnym powodem jego odejścia jest "planowany przez Euronet rozwój na rynku telewizyjnym i multimediów"

Wszystkie grzechy Kozyry

Kazimierz Gródek, prezes RMF FM i główny konkurent Kozyry na rynku, mówi "Presserwisowi" krótko: - Szkoda. I to mój jedyny komentarz.

- Różnica między słuchalnością Radia Zet a RMF FM jest historycznie duża i z tego może wynikać decyzja o zmianach personalnych w Eurozecie – wyjaśniał na stronach internetowych "Pressu" Leszek Kozioł, wiceprezes Time SA, spółki zarządzającej rozgłośniami ZPR SA (m.in. Eską i Eską Rock). – Radio Zet ma olbrzymi potencjał i bardzo duży zasięg, podobnie jak RMF. Dlatego tak duża dysproporcja między tymi stacjami jest nieuzasadniona. Może Kozyrę zastąpi ktoś, kto będzie miał lepszy pomysł na tę stację – mówi Kozioł.

Z kolei zdaniem anonimowych pracowników Radia cytowanych przez gazetę.pl, Kozyra od kilku lat interesował się głównie muzyką, bagatelizując rolę serwisów informacyjnych. - Kozyra nie docenia znaczenia newsów na antenie - twierdzili dziennikarze informacyjni i reporterzy radia. - Długość serwisów informacyjnych w ciągu dnia była systematycznie ograniczana. Koncesja - czyli wymagana obecność "słowa" na antenie - była i jest ”wyrabiana” w nocy.

Kozyra: Teraz zajmę się telewizją

- Do końca sierpnia jestem prezesem i redaktorem naczelnym Radia ZET. Przygotowuję program i kampanię promocyjna na jesień. Cała zmiana była przygotowywana od kilku miesięcy. A w zarządzie Eurozet zajmę się projektami telewizyjnymi - powiedział w rozmowie z Onet.pl Robert Kozyra. Dodał, że osoba, która go zastąpi nie będzie prezesem, a dyrektorem programowym stacji. Kozyra ma wdrożyć tę osobę w nowe obowiązki.

RMF zyskało dzięki konkursowi

Największą od lat różnicę w słuchalności dwóch największych radiostacji w Polsce Kozyra tłumaczy "odmładzaniem brandu". Zaznaczył też, że radio ZET ma prawie ośmiomilionową grupę słuchaczy – co oznacza jeden z najlepszych wyników w historii. 5-procentowy wzrost słuchalności RMF FM w ostatnim czasie to może być według Kozyry efekt jednego z konkursów. - Niewątpliwie RMF-owi pomógł telefoniczno-smsowy konkurs, w którym zamiast: "halo" trzeba powiedzieć: "Nalepsza muzyka w RMF FM". To może mieć wpływ na badania sluchalności radia, które przeprowadza się tez telefonicznie - ocenia Robert Kozyra w wywiadzie da Onet.pl.

W I kwartale 2009 r. słuchalność Radia ZET wynosiła 16,6 proc. (dane SMG/KRC) W tym samym czasie słuchalność RMF FM - głównego konkurenta Radia Zet - to 25,8 proc.

mkg,aga/mlas,iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane