• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołany - rzecznik MSW potwierdza

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołany - rzecznik MSW potwierdza
Foto: Gophi, CC BY-SA Foto: Decyzja o zmianie na stanowisku prezesa PWPW zapadła w MSW

Minister spraw wewnętrznych odwołał prezesa zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Krzysztofa Żarnotala i wiceprezesa Andrzeja Boguna. Informację potwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat rzecznik MSW. Dodał, że Żarnotala zastąpi Sławomir Grela – dotychczasowy członek Rady Nadzorczej PWPW.

Informację o odwołaniu szefa PWPW podał dziennik.pl.

PWPW produkuje m. in. dowody osobiste, banknoty i prawa jazdy. Dziennik.pl podał, że Rada Nadzorcza spółki podjęła decyzję o odwołaniu prezesa Krzysztofa Żarnotala (swoją funkcję pełni od 2008 roku) i wiceprezesa Andrzeja Boguna.

Informację o odwołaniu prezesa PWPW potwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat rzecznik MSW Paweł Majcher. Dodał, że Krzysztofa Żarnotala zastąpi Sławomir Grela – dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Wytwórni.

Z kolei rzecznik PWPW w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat przekazał, że właściciel ma prawo "zrobić ze spółką co uważa". Nie chciał powiedzieć nic więcej w sprawie.

Nadzór przeniesiony

Dziennik.pl pisze, że decyzja o zmianach zapadła w MSW (nadzór nad spółką został przekazany z ministerstwa skarbu). Ministrowie - skarbu i spraw wewnętrznych - mieli przekazać nadzór za pomocą dokumentu poświadczonego notarialnie.

Serwis podaje, że w imieniu ministra Bartłomieja Sienkiewicza nadzór na funkcjonowaniem PWPW sprawuje jeden z dyrektorów resortu Roman Kusyk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane