• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Prezes PKP "odchudził" zarządy trzech kolejowych spółek

Prezes PKP "odchudził" zarządy trzech kolejowych spółek
Foto: tvn24.pl Foto: Zarządy trzech spółek kolejowych zostały "odchudzone"

Nowy prezes Grupy PKP Jacek Karnowski zmniejszył do trzech osób zarządy PKP Intercity, PKP Cargo i PKP Energetyka. W trzyosobowych zarządach będą zasiadać prezes i dwaj członkowie zarządu odpowiedzialni za biznes i finanse. W zarządach pojawi się też wielu menedżerów spoza branży.

Jakub Karnowski powiedział, że zmiany w zarządach spółek to pierwszy krok w procesie restrukturyzacji całej Grupy PKP. - Zmiany te mają w znaczący sposób usprawnić ich działanie zarówno w sferze biznesowej jak i finansowej, co w perspektywie znajdzie odzwierciedlenie zarówno w trwałym budowaniu dobrych relacji z klientami, jak i poprawie wyników finansowych tych firm - tłumaczył Karnowski. Do tej pory w zarządach spółek zasiadało w sumie 15 osób. Teraz zarządy PKP Intercity PKP Cargo i PKP Energetyka będą składać się z trzech osób, prezesa i dwóch członków zarządu odpowiedzialnych za finanse i biznes.

Małe zmiany w PKP Cargo

W zarządzie PKP Cargo prezesem pozostanie Wojciech Balczun i odpowiedzialny za pion biznesowy Marek Zaleśny. Dołączył do nich Łukasz Boroń, który zajmie się finansami. Wcześniej pracował on m.in. w firmie doradczej KPMG i w banku Erste Group w Wiedniu. Specjalizuje się w restrukturyzacji, fuzjach, przejęciach, wycenach i finansowaniu firm.

Z LOT-u do PKP Intercity

Również nie zmieni się prezes PKP Intercity. Oprócz niego do zarządu spółki powołani zostali: Marcin Celejewski który po kieruje pionem biznesowym i Paweł Hordyński, który odpowiadał będzie za finanse spółki. Marcin Celejewski do tej pory był związany głównie z branżą lotniczą. Był dyrektorem siatki połączeń PLL LOT w Warszawie, odpowiadał również za zarządzanie i wyniki finansowe PLL LOT w Portugalii i Hiszpanii. Z kolei Paweł Hordyński pracował wcześniej m.in. w Manpower Polska, Materne Polska, czy Point Group.

Bankowiec zajmie się prądem w PKP

W spółce PKP Energetyka na stanowisku prezesa zarządu pozostał Tadeusz Skobel. Do zarządu powołani zostali: Wojciech Szwankowski, odpowiedzialny za pion biznesowy, i Marta Towpik, odpowiedzialna za finanse. Wojciech Szwankowski pracował na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w JP Morgan w Londynie i w Goldman Sachs. Marta Towpik była menedżerem w firmie Deloitte UK w Londynie, zaangażowanej w pracę nad projektami dla rządu brytyjskiego. Była też członkiem zarządu spółki Deloitte Audyt, członkiem zarządu spółki Ipsa Finance i dyrektorem finansowym firmy Bioenergia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane