• rozwiń

Prezes PKP Intercity odwołany

Prezes PKP Intercity odwołany
Foto: PKP Intercity/ Bartłomiej Banaszak Foto: Janusz Malinowski odwołany z funkcji prezesa PKP Intercity

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski został w środę odwołany ze stanowiska - poinformowała spółka w komunikacie. Według rzeczniczki PKP Intercity powodem odwołania była "utrata zaufania".

Janusza Malinowskiego zastąpi Marcin Celejewski, dotychczasowy członek zarządu ds. handlowych.

Rzeczniczka właściciela PKP Intercity Katarzyna Mazurkiewicz stwierdziła, że powodem odwołania Malinowskiego była "utrata zaufania". Pytana, czy dymisja ma związek z ostatnimi awariami na kolei spowodowanymi oblodzeniem sieci trakcyjnej, powiedziała, że nie. Według niej, odwołanie Malinowskiego wynika z "wieloobszarowej oceny jego działań".

Za kadencji Janusza Malinowskiego PKP Intercity kupiło od Alstomu 20 pociągów Pendolino, realizował też program remontu i modernizacji należących do przewoźnika lokomotyw i wagonów.

Malinowski był prezesem PKP Intercity od marca 2011 r. Jego zadaniem było poprawienie sytuacji taborowej spółki. Był jednym z nielicznych prezesów w Grupie PKP, który zachował stanowisko po objęciu sterów w Grupie PKP przez Jakuba Karnowskiego.

Nowy prezes

Marcin Celejewski ukończył zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był min. dyrektorem w  PLL LOT w Warszawie, gdzie tworzył strategię ofertową. Odpowiadał również za zarządzanie i wyniki finansowe PLL LOT w Portugalii i Hiszpanii. Jako menadżer marketingu i sprzedaży w Qatar Executive (Qatar Airways) opracował i wdrażał strategię handlową nowego podmiotu na rynku. Budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży firmy. Był również dyrektorem marketingu i sprzedaży w spółce FIEGE Polska.


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane