• rozwiń

Prezes PGE odchodzi

Tomasz Zadroga nie jest już prezesem Polskiej Grupy Energetycznej. W środę jego rezygnację przyjęła rada nadzorcza spółki. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła dotychczasowemu wiceprezesowi PGE, Pawłowi Skowrońskiemu.

- Rada nadzorcza odwołała też w środę z zarządu PGE wiceprezesa ds. handlu Marka Szostka - poinformował kierownik ds. komunikacji zewnętrznej PGE Łukasz Witkowski.

Ponad trzy lata

Tomasz Zadroga był prezesem zarządu PGE od 1 sierpnia 2008 r. Urodził się w 1973 r. Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor finansowy i członek zarządu firmy Inter Cars, prezes IC Development&Finance, dyrektor operacyjny i członek zarządu Adidas Polska, dyrektor finansowy w Papyrus-Stora Enso Polska i ABB Polska.

Najwięksi

Grupa Kapitałowa PGE jest największą grupą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi 40 proc. a w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc - podaje spółka. Grupa zatrudnia ponad 46 tys. pracowników i posiada ok. 13,1 GW zainstalowanych mocy wytwórczych. Roczna produkcja energii elektrycznej w Grupie PGE w 2010 roku wyniosła ok. 53 TWh netto.

kcz/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane