• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Prezes Orlenu w zawieszeniu

Prezes Orlenu w zawieszeniu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Prezez Orlenu zawieszony bezterminowo

Rada nadzorcza paliwowego koncernu zawiesiła w obowiązkach prezesa zarządu PKN Orlen Piotra Kownackiego. Jego obowiązki przejął wiceprezes Wojciech Haydel. - Spółka bez prezesa Kownackiego działa normalnie - przekonywał w TVN CNBC Biznes rzecznik PKN Orlen Dawid Piekarz.

Według donoszącej o tej decyzji "Gazety Wyborczej", powodem takiej decyzji rady nadzorczej mają być ostatnie wypowiedzi Kownackiego w mediach, gdzie oskarżył ministra skarbu Aleksandra Grada o naciski polityczne. "GW" przypomina, że według Kownackiego, Grad miał mu sugerować, by zagłosował za odwołaniem z funkcji prezesa Polkomtela Adama Glapińskiego, zaufanego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z czasów ich współpracy w Porozumieniu Centrum. Zaraz potem min.Grad kategorycznie temu zaprzeczył.

"Rzeczpospolita stwierdza natomiast, że RN zarzuca Piotrowi Kownackiemu samodzielnie, „bez uzgodnienia z zarządem spółki, podejmowane działania, prowadzące do istotnego pogorszenia wizerunku spółki, polegające na składaniu oświadczeń mających charakter polityczny, wciągających spółkę w bieżące spory polityczne, a także dyskredytujących w nieuzasadniony sposób radę nadzorczą”.

Bezterminowo, czyli na zawsze
Rada nadzorcza zawiesiła Kownackiego bezterminowo. Decyzja o zawieszeniu dotychczasowego prezesa ma uspokoić akcjonariuszy i utwierdzić w przekonaniu, że spółka nie miesza się do polityki. "Rada nadzorcza wyraża nadzieję, że okres zawieszenia będzie sprzyjał wyciszeniu emocji oraz odbudowie atmosfery zespołowego, apolitycznego działania dla dobra spółki" – podano w komunikacie. - Należy się jednak raczej spodziewać nie porozumienia z RN, ale odwołania Piotra Kownackiego, związanego z poprzednią ekipą rządzącą - dodaje "Rzeczpospolita".

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane