• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Prezes odchodzi pod naciskiem akcjonariuszy

Prezes odchodzi pod naciskiem akcjonariuszy
Foto: facebook.com Foto: Szef i założyciel Mecomu ma ustapic ze stanowiska w 2011 r.

W wyniku buntu akcjonariuszy ze stanowiska szefa Mecomu odchodzi weteran branży medialnej - założyciel i szef firmy - David Montgomery. Jak donosi nieoficjalnie Reuters, poszło o pomysły biznesowe Montgomery'ego, który rozproszył inwestycje Mecomu po całej Europie.

David Montgomery ma ustąpić ze stanowiska prezesa Mecomu w styczniu 2011, a do tego czasu rada nadzorcza ma wskazać jego następcę.

Według agencji Reuters, akcjonariusze, którzy razem mają w Mecomie ponad 50 proc. udziałów - Legal & General Investment Management, Aviva Investors oraz Invesco chcą, by kierownictwo objął Patrick Tillieux, były dyrektor zarządzający niemieckiej grupy medialnej ProSiebenSat1 i SBS - twierdzi agencja.

Nic nie mówią, prezes odchodzi

Jak twierdzą media, to dwoje z tej trójki, czyli Aviva oraz Legal & General naciskały na odejście Montgomery'ego. Przedstawiciele spółek spotkali się z kierownictwem Mecomu w środę, żeby omówić sytuację, ale potem obie strony odmówiły komentarza co do ustaleń.

Po ogłoszeniu wiadomości o rezygnacji szefa Mecomu, kurs akcji spółki wzrósł o 4 proc. do 224 pensów, choć indeks europejskich spółek medialnych w czwartek nie zyskał.

Mecom jest notowany na londyńskiej giełdzie i skupia ponad 300 tytułów prasowych w kilku europejskich krajach, m.in. Polsce. Jest właścicielem 51 proc. udziałów w Presspublice ("Rzeczpospolita", "Parkiet" i "Życie Warszawy"). Do Mecomu należy też wydająca 11 lokalnych gazet spółka Media Regionalne.

/kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane