• rozwiń
  • WIG20 2160.04 +0.24%
  • WIG30 2445.92 +0.25%
  • WIG 56953.39 +0.30%
  • sWIG80 11479.55 +0.25%
  • mWIG40 3639.02 +0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:46

Dostosuj

Prezes NBP: Świat wkroczył w okres spowolnienia gospodarczego

Schetyna o OFE: Musieliśmy to przeciąć Odtwórz: Schetyna o OFE: Musieliśmy to przeciąć
Schetyna o OFE: Musieliśmy to przeciąć "Źródło: tvn24"

Świat wkroczył w okres spowolnienia wzrostu gospodarczego, a co za tym idzie, utrzymywania się przez dłuższy czas relatywnie niskich stóp procentowych - ocenia prezes NBP prof. Marek Belka.

Prezes Belka pytany, czy w momencie, kiedy w Polsce zajdzie konieczność podwyższania stóp procentowych będzie to potrzeba szybkiego zacieśniania polityki pieniężnej o dużej skali, czy raczej łagodne dostosowanie rozciągnięte w czasie odpowiedział, że odpowiedz na takie pytanie jest "super spekulatywna".

- Trudno powiedzieć, co będzie za pół roku czy za dziewięć miesięcy. Ja uważam, że świat wkroczył w okres spowolnienia wzrostu. A jak jest okres spowolnienia wzrostu, to jest także okres relatywnie niższych stóp procentowych. Na dłużej – stwierdził we wtorek prof. Belka podczas wykładu poświęconego kryzysom finansowym.

Czekamy na okres niskich stóp

- Nie wierzę w to, żeby stopy procentowe w wysoko rozwiniętych krajach wróciły do poziomu przeciętnego dla ostatnich 30 lat w dającej się przewidzieć przyszłości. My po prostu wkraczamy w okres niskich stóp procentowych - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane