• rozwiń

Prezes Microsoft International: Polacy są znakomici w technologii cyfrowej

Courtois: Innowacyjność kluczem do rozwoju każdej gospodarki Odtwórz: Courtois: Innowacyjność kluczem do rozwoju każdej gospodarki
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Jean-Philippe Courtois chwalił wysoki poziom polskich studentów jeżeli chodzi o technologie cyfrowe | Video: Courtois: Innowacyjność kluczem do rozwoju każdej gospodarki

Innowacyjność to klucz do rozwoju każdej nowoczesnej gospodarki. Oznacza podnoszenie poprzeczki, przedsiębiorczość i synergię. Polacy świetnie sobie radzą jeżeli chodzi o technologie cyfrowe i ciągle przechodzą na wyższy poziom - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International.

Gość TVN24 Biznes i Świat chwalił polskich studentów, którzy osiągają sukcesy w Imagine Cup - największym na świecie konkursie technologicznym dla studentów organizowanym przez Microsoft od 2003 roku.

Polscy innowatorzy

W dotychczasowych 11 edycjach "innowacyjnego mundialu" wzięło udział ok. 1,7 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Do tej pory Polacy aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich. - W Polsce pomagamy wejść na rynki światowe 1500 firmom startupowym. Mówimy im jak zdobywać doświadczenie i jak globalnie rozszerzać swoją działalność - powiedział Courtois.

Według prezesa Microsoft International na sukces składa się wiele elementów, ale bardzo ważnym jest, aby nacisk na zdobywanie umiejętności cyfrowych położyć jak najwcześniej, w wieku 5-6 lat. - Są takie kraje, którye uczą programowania już pięcioletnie dzieci. To jest najlepszy wiek, aby takie umiejętności nabyć. Kolejna sprawa to rozwój tego talentu na kolejnych szczeblach i to w obu płciach - podkreślił.

Wyrównywanie szans

Courtouis zaznaczył, że technologia cyfrowa, a szczególnie przetwarzanie danych w chmurze jest kolosalną szansą rozwoju dla małych przedsiębiorstw. - Dzięki niej wyrównujemy szanse dla wszystkich, tworzymy więcej miejsc pracy i nowe możliwości na rynku globalnym. Każdy przedsiębiorca powinien rozważyć tę drogę - powiedział prezes.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane