• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Prezes Lotosu straci pracę za niechęć do fuzji z Orlenem?

Prezes Lotosu straci pracę za niechęć do fuzji z Orlenem?
Foto: TVN24 Foto: Niw chce fuzji z Orlenem - może stracić pracę

Na poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej Grupy Lotos może zostać podjęta próba odwołania prezesa spółki Pawła Olechnowicza. Losy szefa gdańskiego koncernu będą się ważyć do ostatniej chwili - wynika z informacji "Gazety Prawnej".

- Jeżeli dojdzie do odwołania Pawła Olechnowicza, to stanie się to we wtorek - mówi gazecie osoba zbliżona do kierownictwa resortu gospodarki. Przeciwnicy obecnego szefa Lotosu będą mieli utrudnione zadanie, bowiem nie udało im się wprowadzić do porządku obrad rady punktu mówiącego o zmianach w składzie zarządu. Może on jednak zostać dodany nawet w trakcie posiedzenia organu nadzorczego spółki, jednak tylko za zgodą i w obecności wszystkich członków rady.

Odwołanie szefa gdańskiego koncernu jest związane z forsowanym przez PKN Orlen pomysłem połączenia Lotosu z płocką spółką. Koncepcję tę wspiera szef resortu skarbu i jednocześnie poseł PiS z Płocka, Wojciech Jasiński. Odwołania prezesa Olechnowicza od dłuższego czasu domagają się też niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza. Za zachowaniem odrębności Lotosu opowiadało się dotychczas Ministerstwo Gospodarki.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane